Powiatowy Inspektorat Weterynarii Szamotuły
A
A+
A++
☯ Kontrast
✉ Wyślij maila

Uwaga Hodowcy Trzody Chlewnej!!!

PLW w Szamotułach informuje o wejściu w życie Rozporządzenia nr 2/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szamotułach z dnia 29 lipca 2022r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu szamotulskiego wyznaczającego na terenie powiatu szamotulskiego obszar zapowietrzony oraz obszar zagrożony w związku ze stwierdzeniem ogniska afrykańskiego pomoru świń w miejscowości Krzeszkowice, gmina Szamotuły.

Ustalony ww. rozporządzeniem obszar zapowietrzony w promieniu 3 km od ogniska, będzie obowiązywał do dnia 12.08.2022r. włącznie; obszar zagrożony o promieniu 10 km od ogniska, będzie obowiązywał do dnia 27.08.2022r., przy założeniu, że sytuacja epizootyczna na terenie powiatu nie ulegnie zmianie (np. stwierdzenie następnego ogniska choroby). Z dniem wygaśnięcia przepisów dla obszaru zapowietrzonego, na tym terenie zaczną obowiązywać przepisy określone dla obszaru zagrożonego.

 

Należy pamiątać o bezwględnym przestrzeganiu zasad bioasekuracji oraz o niezwłocznym powiadamianiu o każdym przypadku padłych lub chorych świń w gospodarstwie!

 >> link do rozporządzenia <<