Powiatowy Inspektorat Weterynarii Szamotuły
A
A+
A++
☯ Kontrast
✉ Wyślij maila

UWAGA !!!

 

 

Rozporządzenie z dnia 27.08.2021 r. uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego.

 

 

 

 

Mapa ognisk i przypadków ASF w Polsce oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2021/1371 z dnia 16 Sierpnia 2021 r.)

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT!

 

 

   Powiatowy Lekarz Weterynarii w Szamotułach informuje o znalezieniu w miesiącu lipcu 2021r. kolejnych 4 zwłok dzików, u których w badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych w kierunku afrykańskiego pomoru świń (ASF)stwierdzono wynik dodatni.

 1. W dniu 26 lipca 2021r. na terenie gminy Pniewy w miejscowości Psarskie (1 sztuka)
 2. W dniu 29 lipca 2021r. na terenie gminy Ostroróg, w pobliżu miejscowości Wielonek (1 sztuka)
 3. W dniach 29 i 30 lipca 2021r. na terenie gminy Pniewy w miejscowości Psarskie (2 sztuki)

   W związku z powyższym PLW w Szamotułach wydał w dniu 4 sierpnia 2021r. Rozporządzenie Nr 3/2021 w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu szamotulskiego.

TUTAJ

   Od miesiąca maja 2021r., w którym na terenie powiatu szamotulskiego stwierdzono po raz pierwsza wirusa ASF, wynik dodatni otrzymano u:

- 2 sztuk dzików odstrzelonych w rejonie Bielaw,

- 10 sztuk dzików padłych, znalezionych (Karmin 3 szt., Buszewo 1 szt., Bielawy 2 szt., Wielonek 1 szt., Psarskie 3 szt.)

UWAGA !!!

 

 

PLW w Szamotułach informuje o wejściu w życie Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego  z dnia 21 lipca 2021r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego.

DZ. URZ. WOJ. 2021.5939

 

ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z dnia 21 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego.

Podkategorie

 • Deklaracja Dostępności

  Serwis został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
  Nieustannie poszukujemy rozwiązań aby zwiększyć dostępność i użyteczność naszej strony internetowej. Jeżeli masz jakieś uwagi albo komentarze skontaktuj się z nami.

  Zgodność ze standardami:

  Serwis jest zgodny ze standardami W3C:

  • HTML 5
  • WCAG 2.0 (Podwójne A)

  Kompatybilność:

  Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
  Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.

  Wygląd:

  Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.
  Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

  Skróty klawiaturowe:

  Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

   

  Deklaracja DostępnościDownload this file (deklaracja dostępności.pdf)