Powiatowy Inspektorat Weterynarii Szamotuły

INFORMACJA GŁÓWNEGO LEKARZA WETERYNARII

w sprawie realizacji na terytorium Polski dobrowolnego programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła (IBR/IPV) oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych (BVD MD) w stadach bydła. więcej, kliknij obok

 

 W związku z realnym zagrożeniem wystąpieniem kolejnych ognisk AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ w kraju Główny Lekarz Weterynarii przypomina kliknij obok 

 

     Wysoce zjadliwa grypa ptaków w Europie - aktualna sytuacja

    więcej szczegółów w prezentacji - kliknij obok

 

DLA HODOWCÓW BYDŁA

 

 Wniosek o nadanie dla stada bydła statusu urzędowo wolnego od gruźlicy, brucelozy i białaczki bydła  dla osób, które powyższych decyzji nie posiadają a zamierzają sprzedawać bydło do innych siedzib.

UWAGA: dla stad bydła funkcjonujących przed 2004r. opłata nie obowiązuje.

 

 

UWAGA HODOWCY DROBIU

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szamotułach dotyczący   wykorzystywania słomy w hodowli drobiu

 

 

 

INFORMACJA NA TEMAT ROLNICZEGO HANDLU DETALICZNEGO

 

Informacja o możliwości podjęcia przez rolników działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego (pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii)
RMRiRW z 16 grudnia 2016 poz. 2159
RMRiRW z 16 grudnia 2016 poz. 2161
RMRiRW z 16 grudnia 2016 poz. 2192
Przykładowy wniosek o wpis zakładu prowadzącego rolniczy handel detaliczny produktami pochodzenia zwierzęcego i żywnością... (stosowanie go jest dobrowolne).
Przykladowy wniosek o wpis zakładu prowadzącego rolniczy handel detaliczny produktami pochodzenia zwierzęcego i żywnością... (stosowanie go jest dobrowolne).